Boj proti pojistným podvodům ohrožuje práva pojištěnců - tisková zpráva společnosti

Rapidní růst počtu pojistných podvodů vede k přísnějšímu zkoumání pojistných událostí pojišťovnami. Ostřejší posuzování pojistných událostí také nepřímo přispívá k znesnadnění získání náhrady běžným pojištěncem.

"Jen za prvních šest měsíců letošního roku odhalili naši detektivové pojistné podvody za skoro 177 milionů korun. To je téměř o padesát procent víc než loni," cituje statistiky JUDr. Ludvík Bohman, vrchní ředitel úseku vnitřních věcí České pojišťovny v rozhovoru pro server aktuálně.cz. Tento trend potvrzují i ostatní pojišťovny.

Na krizovou situaci odpovídají české pojišťovny vyšší obezřetností, zvýšením aktivity svých vyšetřovacích útvarů a razantnějším rozhodováním u sporných pojistných událostí. Tato aktivita má však i vedlejší dopad na běžné pojištěnce, kteří pojistnou událost komentují nepřesně.

„Při nehodě klient vnímá skutečnosti velmi subjektivně. Jde o krizovou situaci. Tento fakt často vede k nepřesnému popisu pojistné události a tím i k neúspěchu při nárokování náhrady škody.“ definuje problematiku specialista na řešení náhrady škody Michal Šilhánek, jednatel poradenské společnosti Mandát & Šilhánek s.r.o.

České pojišťovny v dubnu 2011 plánují spustit speciální software, který má udělat odhalování pojistných podvodů ještě sofistikovanější. To zákonitě povede i ke zhoršení pozice běžného pojištěnce.

Úspěšnost v řešení náhrady škody razantně zvyšuje zastoupení klienta poradenskou společností.

Poptávka

Zašlete nám nezávaznou poptávku kontaktujeme Vás s řešením do 48 hodin